no-img
بازار فایل

تاثیر خرده فرهنگها بر کارایی مدیران در سازمانهای فعال در جزیره قشم | بازار فایل


بازار فایل

ادامه مطلب

DOC
تاثیر خرده فرهنگها بر کارایی مدیران در سازمانهای فعال در جزیره قشم
doc
2017-04-27
25.2کیلو بایت
تعداد صفحه:29
7000 تومان
0 فروش
7000 تومان – خرید

تاثیر خرده فرهنگها بر کارایی مدیران در سازمانهای فعال در جزیره قشم


مقدمه ۲

تعریف فرهنگ ۳

مبانی نظری ۶

موضوع ۶

فرضیه اهم ۸

فرضیه اخص ۸

تاریخچه ۹

هدف از انجام تحقیق ۱۲

روش انجام تحقیق ۱۳

متغیر های اساسی ۱۳

محدودیتها ۱۳

بوجه و زمان ۱۳

تعریف واژه‌ها و اصطلاحات کلیدی ۱۴

شرح پرسشنامه ۱۵

نتایج آمارگیر ۱۹

تجزیه و تحلیل ۲۰

نتیجه ۲۲


مقدمه

فرهنگ کلمه أی  است گسترده که معنی مختلفی دارد در لغت‌نامه دهخدا اینچنین آمده است فرهنگ یعنی تعلیم و تربیت[۱]‌ اما فرهنگ تعابیر مختلف و گوناگونی دارد، آداب و رسوم، رفتار و کردار، تاریخ و تمدن و ….. حتی فرهنگ در فرهنگهای (موقعیتها جغرافیایی) تعابیر و تعریف خاص خود را دارد شاید بهترین تعریف برای فرهنگ عکس العمل مردم به یک فعل باشد. یا به تعبیر ساده تر رفتار مردم در موضوع خاص.

وقتی یک فرد غیر مسلمان وارد جامع مسلمان می‌شود  در واقع وارد یک فرهنگ گسترده شده است، و آن فرهنگ اسلامی است که جهان اسلام را شامل می شود، وقتی این فرد وارد جامعه‌ای مانند خاور میانه می‌شود  وارد یک فرهنگ خاور میانه‌ای مسلمان شده که با فرهنگ واقع او ۲ فرهنگ اختلاف دارد. اگر این فرد وارد کشور ایران شود. فرد مورد نظر ما وارد یک فرهنگ خاور میانه‌ای، مسلمان، ایرانی شده است، و اگر همین فرد در شرکتی در جزیره قشم مشغول فعالیت شود. . وارد فرهنگ خاور میانه‌ای، مسلمان، ایرانی، هرمزگانی، قشمی، شرکت … ، قسمت فروش شده است. پس این فرد برای هماهنگی خود با فرهنگ جدید باید پله‌ای مختلفی را پیموده تا خود را با فرهنگ جدید سازگار کند.

طبیعی خواهد بود که این نردبان از پائین به بالا خواهد بود یعنی به شکل مثلث خواهد بود و سازگار بودن با فرهنگ قسمت فروش مهمتر از سایر قسمتها خواهد بود. اما این بدان معنی نیست که سازگاری با فرهنگهای بالاتر کمرنگ شود.

همه این فرهنگها که بصورت فرهنگ و خرده فرهنگ در کتابها آمده بر کارائی مدیران موثر بوده و کم‌توجهی و بی‌توجهی مدیران به آنها باعث عدم موفقیت مدیران در مدیریت بوده و خواهد بود. تحقیق حاضر نگاهی است گذرا به تاثیر خرده فرهنگهای جزیره قشم بر کارائی مدیران در این جزیره.

 موضوعات :
,

درباره نویسنده

milinoor 534 نوشته در بازار فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *