no-img
بازار فایل

تکنولوژی کامپوزیت | بازار فایل


بازار فایل

ادامه مطلب

تکنولوژی کامپوزیت
zip
2016-06-27
5000 تومان
0 فروش
5000 تومان – خرید

تکنولوژی کامپوزیت


فهرست

عنوان     صفحه

تکنولوژی کامپوزیت           ۱

کوره های ذوب آلومینیوم را چگونه می سازند؟   ۲

برخی مزایای مصالح آلومینیومی نسبت به مواد پلیمری P.V.C        ۵

Reynobond      ۸

تکنولوژی کامپوزیت:

در یک تعریف کلی، کامپوزیت ترکیب سینرژیک دو یا چند ماده است. مقاومت بالای کامپوزیت ها ناشی از الیاف به هم بافته و در کنار هم پیوسته توسط یک پلیمر می باشد.

معمول ترین الیاف مقاوم، الیاف شیشه می باشند. الیاف شیشه مورد استفاده اغلب از نوعه شیشه کلاس E که بسیار ترد و شکننده و شفاف و دارای مقاومت کششی زیاد هستند، ۳۴compa معادل ۵۰۰KSI می باشد.

برای تولید الیاف مذکور، شیشه در کوره با حرارت ۲F و (۱۲۰۰C) 21 ذوب شده و به صورت الیاف به قطر ۱۰ میکرون (۴-۱۰*۴ inch) از درون یک سطح سوراخدار بسیار داغ عبور می کند.

کوره های ذوب آلومینیوم را چگونه می سازند؟

در صنعت آلومینیوم ۸۰% کوره های ذوب به صورت چهارگوش با ابعاد و تناژ مختلف مورد استفاده قرار می یگرد. طراحی کوره ذوب بستگی به نوع فلز مورد استفاده و ظرفیت مورد بهره برداری دارد. ظرفیت کوره های چهارگوش از ۵ تا ۱۰۰ تن طراحی و قابل استفاده می باشد.

در کوره هایی که از فلنچ استفاده می شود معمولاً شیب سطح کوره بین ۵ تا ۷ درجه یم باشد. نصب مشعل ها، دریچه ها و دودکش ها به اشکال مختلف طراحی می گردد.

مزایای کوره های چهارگوش:

۱-شارژ، بارگیری و تخلیه آسان (به دلیل دریچه بزرگ)

۲-امکان جذب حرارت بیشتر توسط مذاب از مشعل

۳-امکان استفاده از انواع مختلف سوخت (گازوئیل – مازوت، گاز و …)

۴-امکان نگهداری، ذوب و ساخت آلیاژ

معایب کوره های چهارگوش:

در آلیاژسازی معمولاً افزودنی هایی مورد استفاده جهت آلیاژهای آلومینیوم سنگین تر از آن بوده و به سمت کف کوره تمایل دارند. این تفاوت دانسیته مذاب باعث همگن نشدن خوب آلیاژ می گردد. همچنین به دلیل سطح زیاد، پرت فلز زیاد است؛ برای متال دانسیته آلومینیوم مذاب ۲/۳۸ گرم بر متر مکعب و دانسیته مس مذاب ۸/۲۶ گرم بر متر مکعب می باشد. راندمان حرارتی کوره به علت پایین بودن ضریبر جذب حرارت آلومینیوم (۱۷/۰ = E) پایین است (حداکثر راندمان ۱۸%)

اجرای نسوز چینی کوره:

نصب مواد نسوز در کوره باید به نحوی صورت گیرد که با توجه به ضریب هدایت حرارتی مواد، آخرین لایه ای که در تماس با محیط قرار دارد حداکثر دمای ۱۱۰ درجه سانتیگراد داشته باشد. دیواره های کوره معمولاً به صورت چهارلایه چیده می شود. آجرهای لایه اول که در تماس با مذاب آلومینیوم هستند باید به گونه ای انتخاب شوند که در برابر تمایل شدید آلومینیوم به اکسیدشدن و نفوذپریزی شدید آن، مقاومت داشته باشد.

 

چون نقطه ذوب آلومینیوم ۶۶۰ درجه سانتی گراد است مقاومت دمایی در این شرایط پارامتر مهمی نیست معمولاً برای لایه اول و دوم از آجرهای آلومینایی استفاده یم شود. لایه سوم از بتن های مقاوم و نسبتاً عایق و لایه چهارم که به شل فلزی می چسبد از عایق استفاده می شود.درباره نویسنده

رضا 85 نوشته در بازار فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.