no-img
بازار فایل

خورجینگ و تکنولوژی آن +تصاویر | بازار فایل


بازار فایل

ادامه مطلب

DOC
خورجینگ و تکنولوژی آن +تصاویر
doc
2017-04-27
653کیلو بایت
تعداد صفحه:75
7000 تومان
0 فروش
7000 تومان – خرید

خورجینگ و تکنولوژی آن +تصاویر


رشته تحصیلی : مکانیک جامدات – نقشه کشی صنعتیفصل اول ۱

فصل اول ۲

صنعت فورج ۲

اصول طراحی قالب‌های فورج ۴

قالب‌های فورج و عملیات آهنگری ۱۶

روش فورج سرد ( Gold Forging) در پروسه‌ی تولید ۱۷

فولادها و عملیات حرارتی در قالب‌های فورج ۱۹

عوامل سایش در قالب‌های فورج ۲۲

نقش حرارت در پروسه‌ی فورج ۲۸

ماشین کاری و ساخت قالب‌های فورج ۳۰

تکنولوژی پیشرفته در ساخت قالب‌های فورج ۳۸

عیوبی که در پروسه‌ی عملیات هونینگ به وجود می‌آید عبارت است از: ۴۰

روش طراحی قالب‌های فورج با کامپیوتر CAM – CAD 41

 

فصل اول

صنعت فورج

فرم و شکل دهی فلزات گداخته یا تحت فشار قرار دادن آن‌ها، توسط قالب‌های فورج و یا پرس‌های هیدرولیکی یا پنوماتیک و یا پتک‌های ضربه‌ای را صنعت فورجینگ می‌نامند.

اکثر قطعات صنعتی در صنایع مهم مانند ماشین‌سازی، خودروسازی و صنایع نظامی‌با روش فورج تهیه می‌شوند. عملیات فورج قطعات را می‌توان با استفاده از پتک‌های تمام اتوماتیک و  پیشرفته که قادر است تعداد ضربات لازم و ارتفاع صحیح هر ضربه را کنترل و تنظم نماید، تعیین نمود.

در روش فورجینگ (آهنگری) مواد کار با قابلیت کوره کری، و در حالت گداخته، فرم لازم را می‌گیرند. این قطعات دارای مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به قطعات مشابه ماشین‌کاری شده هستند. زیرا در پروسه‌ی آهنگری مواد اولیه قطعات به هم فشرده شده و قعطات مهمی‌مانند میل لنگ‌ها، دسته‌ پیستون‌ها، آچارها و . . .  ساخته می‌شوند. از قابلیت‌های روش فورج در تولید فرآوره‌های صنعتی می‌توان به کاهش هزینه و انبوهی تولید و از معایب این روش به کمتر دقیق بودن قطعات تولید شده اشاره کرد. اکثر قلزات چکش‌خوار مانند فولادها، و آلیاژهای مس، آلیاژهای آلومینیوم و . . .  قابلیت عملیات آهنگری را دانرد. چدن خاکستری جزء فلزاتی است که خاصیت آهنگری نداشته، زیرا امکان شکستگی در آن وجود دارد.

قابلیت کوره‌کاری و فورج قطعات فولادی؟، به مواد آلیاژی موجود در آن ها بستگی دارد. هر چه مقدار کربن فولادها کمتر باشد، می‌توان حرارت شروع آهنگری را افزایش داد.

در پروسه‌ی فورجینگ با افزایش مدقار کربن در فلزات، از قابلیت فرم گیری و آهنگری آ‌نها کاسته می‌شود. همچنین فولادهایی برای عملیات فورج مناسب می‌باشند که مقدار فسفر و گوگرد آنها از ۱% بیشتر نباشد و اگر مقدار گوگرد در وفلاد زیاد باشد باعث ایجاد شکستگی و ترک‌هایی بر رئی فولاد گداخته می‌گردد.درباره نویسنده

milinoor 534 نوشته در بازار فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *