no-img
بازار فایل

دستور خواندن خطبه ی عقد دایم | بازار فایل


بازار فایل

ادامه مطلب

DOC
دستور خواندن خطبه ی عقد دایم
doc
2017-04-27
17 کیلوبایت
13 صفحه
7000 تومان
0 فروش
7000 تومان – خرید

دستور خواندن خطبه ی عقد دایم


دستور خواندن خطبه ی عقد غیردائم ۲

ازدواج و زناشوئی. ۲

شرایط عقد ازدواج. ۴

احکام عقد غیردائم ۷

عده در  ازدواج  غیردائم ۱۰

عده ازدواج غیردائم ۱۰

عده وفات.. ۱۰

بعضی از محدودیت ها و مسئولیت های ازدواج غیر دائم ۱۱

دستور خواندن خطبه ی عقد غیردائم

 

مساله ۲۰۳۱-  برای خواندن صیغه عقد موقت کافی است بعد از آن که مدت و مهر معین شد، زن بگوید : « زوجتک نفسی فی المده المعلومه علی المهر المعلوم» (من خودم را به همسری تو در مدت معین با مهر معین درآوردم) مرد نیز بگوید : « قبلت» ( قبول کردم) یا این که وکیل زن بگوید : « متعت موکلتی موکلک فی المده المعلومه علی المهر المعلوم» ( موکله خودم را به ازدواج موکل تو در مدت معین با مهر معین درآوردم) وکیل مرد نیز بگوید : « قبلت لموکلی هکذا» ( قبول کردم برای موکل خودم همینطور) .

 

ازدواج و زناشوئی

 

مساله ۲۰۲۳- ازدواج (دائم و غیردائم) از مستحبات است و اگر کسی بترسد که با ترک ازدواج (دائم و غیردائم) در حرام بیفتد ازدواج (دائم و غیر دائم) بر او واجب است.

 

مساله ۲۱۰۴ – مستحب است در شوهر دادن دختری که به حد بلوغ رسیده تعجیل کنند ، همچنین در مورد زن دادن به پسرانی که نیاز به همسر دارند .

 

مساله ۲۰۲۴ – به واسطه عقد ازدواج زن و مرد به هم حلال می شوند و آن بر دو قسم است : ازدواج دائم که همیشگی است و زنی را که به این عقد در می آید «دائمه» گویند و ازدواج غیردائم که برای مدت معینی عقد زناشوئی می بندند، خواه این مدت کوتاه باشد یا طولانی و آن را « متعه» نیز می نامند.

 

مساله ۲۰۲۵ – در عقد ازدواج خواه دائم باشد یا موقت، خواندن صیغه لازم است و رضایت طرفین به تنهایی کافی نیست و صیغه عقد را طرفین یا وکیل آنها می توانند بخوانند.

 

مساله ۲۰۲۶- وکالت مرد از طرف زن، یا زن از طرف مرد، برای خواندن صیغه مانعی ندارد.

 

مساله ۲۰۲۷- هر گاه زن و مردمی به کسی وکالت داده اند صیغه عقد آنها را بخواند تا یقین نکنند که وکیل صیغه را خوانده بر یکدیگر حلال نمی شوند، ولی اگر وکیل مورد اعتماد باشد و بگوید خوانده ام کافی است.

 

مساله ۲۰۲۸- هرگاه زن، کسی را وکیل کند که او را مثلا برای ده روز یا دو ماه به عقد مردمی درآورد و ابتدای آن را معین نکند باید آغاز آن را از روز و ساعتی که عقد  می کند قرار دهد.

 درباره نویسنده

milinoor 534 نوشته در بازار فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *