no-img
بازار فایل

راههای موفقیت | بازار فایل


بازار فایل

ادامه مطلب

DOC
راههای موفقیت
doc
2017-04-27
17 کیلوبایت
18 صفحه
7000 تومان
0 فروش
7000 تومان – خرید

راههای موفقیت


راههای موفقیت… ۲

(روانشناسی فردی) ۲

عوامل شخصی و فردی: ۳

چه راههایی برای کاهش استرس وجود دارد؟. ۴

اضطراب: ۵

راههای جلوگیری از اضطراب: ۵

( روز مرگ های یک پزشک) ۷

اضطراب امتحان. ۱۱

روز امتحان. ۱۴

راههای موفقیت

(روانشناسی فردی)

 

به گفته روان شناسان موفقیت یک امر درونی و برداشت فردی می باشد که هر کس برداشت خاصی از موفقیت دارد بطور مثال: شاید کسانی باشند که تمام امکانات زندگی برایشان مهیا شده و احتیاجاتشان برطرف ولی احساس خوشبختی نمی کنند.

موفقیت از دید فرد با توجه به سابقه شخصیتی و تیپ خانوادگی آن متفاوت می باشد ممکن است شخصی احساس خاصی راجع به نوعی نگرش داشته باشد( واقعیت مهم نیست بلکه این برداشت از واقعیت است که مهم می نماید.)

موفقیت معنای گسترده تری هم دارد. برای اینکه از خودمان بپرسیم که آیا موفق هستیم یا نه باید دلایلی را برای خود ارزیابی کنیم بدین صورت که موفق بودن یا نبودن ما را اثبات کند. البته موفقیت معنای گسترده تری هم دارد که رضایتمندی و سازگاری از آن جمله اند. همین که انسان بتواند با محیط خود سازگار شود به موفقیت نسبی رسیده است برای آنکه بهتر در جریان امور مربوط به موفقیت قرار بگیریم لحظاتی را به پای صحبتهای استاتید برجسته رشته ارتباطات می نشینیم می خواهیم بدانیم حمید رضا پور دهقان کارشناس پزشک روانشناسی و یکی از موفقیت احساس دائم و پایدار می باشد و اگر ما هدفی را که در نظر گرفتیم به آن رسیده باشیم موفق خواهیم بود چه زمان موفق هستیم؟

و اگر به آن نرسیم خود را موفق احساس نمی کنیم البته در اینجا مدت زمان و اهدافی که فرد برای خودش در نظر می گیرد بسیار مهم است زیرا اگر این اهداف خیلی دشوار باشد ما سعی نمی کنیم به آن برسیم و اگر خیلی آسان باشد برای ما راضی کننده نخواهد بود و اگر هم ما به هدفمان نرسیم دچار ناگامی خواهیم شد.

برای رسیدن به موفقیت چه مولفه هایی را در نظر داشته باشیم؟

عوامل شخصی و فردی:

اگر کسی خود را بشناسد یعنی بداند که در چه جایگاهی قرار دارد و به هویت خود پی برده باشد می توان گام اول در موفق شدن را بردارد بدین صورت که اگر ما خود را بشناسیم برای رسیدن به موفقیت عیب درونی خود را اصلاح می کنیم که این عمل از طریق اطرافیان ما صورت می گیرد که خیلی موارد و ایرادها را به ما گوشزد می کنند

۲- شخص درون گرایی نباشیم که فقط به ارتباط با خود بسنده کنیم. بلکه ارتباطات اجتماعی خوبی داشته  باشیم.

۳- هدفی برای خود تعیین کنیم و برای رسیدن به هدفمان تمام سعی و تلاش خود را بکار گیریم

۴- بوجود آمدن انگیزه می باشد که متأسفانه بسیاری از ما تا محدودیتی برایمان بوجود نیاید به سراغ انگیزه نمی رویم.

۵- احساس رضایتمندی برای خود فرد وجود داشته باشد نه اینکه فقط دیگران او را انسان موفقی بدانند خود شخص نیز یک احساس را داشته باشد و جو اجتماعی روی ما آنقدر تأثیر گذار نباشد که ما را از رسیدن به هدفمان باز دارد.

۶- کم کردن استرس می باشد تا جایی که می توانیم خود را چه از استرس روز مرگی مثل ( درسی که همیشه از آن می ترسیم دیدن هم اتاقی که در دانشگاه باعث آزار میشود) و چه از استرسهای حاد که مسائل کاری ما می باشند و تا جایی ممکن آنها را کاهش دهیم.

چه راههایی برای کاهش استرس وجود دارد؟

  • تخلیه هیجانی: روشهای درمانی که با استفاده از روان شناسان و روان کاوان انجام
    می گیرد محیطی که در آن استرس بوجود می آید باید از بین برود محیط زندگی ها باید کاملاً آرام و بی دغه دغه باشد. زیرا استرس های کاری خیلی می توانند به ما لطمه وارد کنند تا جایی که می توانیم باید آن را کم کنیم. و تخلیه هیجانی بصورت خیالبافی هم ممکن است به این صورت که اگر مباشره گر هستیم می توانیم بصورت تخیلی این کار را انجام دهیم بدون مواجه و برخورد با دیگران که البته خیالبافی نباید به صورت افراطی دنبال شود چرا که افراط آن مشکل دیگری بوجود می آورد. موسیقی خود باعث تخلیه هیجانی نمی شود. که این مسئله به فرد احساس آرامش بیشتری را می دهد موسیقی های آرام می توانند استرس ما را تا حدی کم کنند و اگر موسیقی تنش زیادی داشته باشد اعصاب و روان ما را آرام نخواهد کرد.
  • تغییرات سالم در محیطی که باعث کاهش استرس ها می شود بوجود آوریم.
  • فکر کردن به عوامل مثبت در زندگی که در روانشناسی به آن پیش گویی خودکام بخش می گویند از جمله عوامل موثر در کاهش استرس هستند.

اضطراب:

اضطراب یک واکنش طبیعی و انطباقی است بد میزان خیلی کم باید در زندگی هر فردی وجود داشته باشد تا فرد بتواند به عواقب کاری که کرده پی ببرد. یکی از روشهای اضطراب عامل وراثتی می باشد بنابراین ساختار خانواده می تواند بر روی آن تأثیر گذار باشد.

راههای جلوگیری از اضطراب:درباره نویسنده

milinoor 534 نوشته در بازار فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *