no-img
بازار فایل

سنجش آستانه مطلق شنوایی


بازار فایل

ادامه مطلب

DOC
سنجش آستانه مطلق شنوایی
doc
۱۳۹۶-۰۲-۰۷
31 کیلوبایت
12 صفحه
5000 تومان
0 فروش
5000 تومان – خرید

سنجش آستانه مطلق شنوایی


آستانه مطلق شنوایی.. ۲

چکیده : ۲

چکیده آستانه مطلق حسی لامسه (لامسه سنج سوزنی): ۲

مقدمه: ۳

ادبیات تحقیق.. ۴

طرح تحقیق آستانه مطلق شنوایی: ۵

وسایل مورد نیاز: ۵

شیوه اجرا: ۵

طرح تحقیق لامسه سنج سوزنی: ۷

ابزار مورد نیاز برای اجرای آزمایش: ۷

نتایج شنوایی سنج: ۸

نتایج لامسه سنج: ۸

بحث و تعبیر و تفسیر: ۸

گزارش بالینی : ۹

پیوست: ۱۰

کتابنامه. ۱۲
آستانه مطلق شنوایی

 

چکیده :

هدف از اجرای این آزمایش بدست آوردن آستانه‌ مطلق در حس شنوایی است. برای اجرای این کار از وسایلی از قبیل اودیومتر (شنوایی سنج) استفاده می کنیم. دستگاه اودیومتر شامل «دکمه گردان است که یکی شدت صوت (دسی بل) و دیگری فرکانس صوت را تعیین می کند. آزمایشگر ابتدا شدت صوت را در پایین ترین حد خود (۵ به دسی بل) قرار داده و فرکانس را بتدریج افزایش می دهد تا هر وقت که آزمودنی صدای بوق را شنید اعلام کند. سپس آزمایشگر از چند درجه بالاتر بتدریج فرکانس را کاهش می‌دهد تا هر وقت که آزمودنی صدای بوق را نشنید اعلام کند و مجدداً این نقطه فرکانس ثبت می گردد این کار را برای تمام شدت صوت های موجود بر دستگاه می دهیم ( d.b. 70) این روش برای بدست آوردن آستانه مطلق را روش  «حدود» می نامیم.

چکیده آستانه مطلق حسی لامسه (لامسه سنج سوزنی):

هدف از اجرای این پژوهش بدست آوردن آستانه مطلق حس لامسه آزمودنی است. ابزار آزمایش جعبه لامسه سنج سوزنی می باشد که حاوی سوزنهایی از جرم ۰۱/۰ گرم تا ۱ گرم است. آزماینده می بایست به گونه ای تصادفی هر کدام از سوزنها را ۱۰ مرتبه به دست آزمودنی بزند که بعد از ثبت نتایج می توان آستانه مطلق لامسه آزمودنی بدست آورد. این روش بدست آوردن آستانه مطلق در روانشناسی به نام «روش ثابت» معروف می باشد.

مقدمه:

برای سازگاری با محیط می بایست از آنچه که در محیط اطرافمان می گذرد مطلع باشیم. یکی از این راه ها استفاده از اطلاعاتی است که حواس پرتی در اختیار ما قرار می دهند. پوست را می توان به صورت یک اندام حسی بزرگ که بدن را پوشانیده است تصور کرد معمولاً ۴ حس پوستی تشخیص داده می شوند: گرما، سرما، فشار (لمس) و درد.

یک از اولین مواردی که بررسی کنندگان حواس پرتی یافتند آن بود که پوست حساسیت نقطه ای دارد. به این معنا که نسبت به یک محرک خاص در بعضی از نقطه ها حساس است و در بعضی از نقطه ها نیست. به طور کلی نقطه هایی که بیشترین حساسیت را نسبت به محرک های بساوایی. سردی، گرمی، و درد دارند متفاوتند. به سخن دیگر چهار نقشه جداگانه از نقطه های حساس مطابق با ۴ نوع محرکی که ما به کار گرفته ایم وجود دارد!

راه دیگر ارتباط ما با محیط اطرافمان بوسیله حس شنوایی است. شنوایی یک حس ارتعاشی است که می توان گفت محرک شنوایی یک موج صوتی است. هنگامی که امواج صوتی به گوش می رسند پرده گوش را وادار می کنند که متناسب با شیء در نقش به پس و پیش حرکت کند. سایر بخشهای گوش ارتعاش پرده گوش را به الگوهای انرژی عصبی  تغییر می دهند که به مغز فرستاده می شوند به گونه ای که ما می توانیم بشنویم.

امواج صوتی دو جنبه مهم دارند «بسامد» (فرکانس) که با زیر یا بم شنیده شدن یک صدا مرتبط اسدرباره نویسنده

milinoor 534 نوشته در بازار فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *