no-img
بازار فایل

شباهت و تفاوت شیطانی | بازار فایل


بازار فایل

ادامه مطلب

DOC
شباهت و تفاوت شیطانی
doc
2017-04-27
87 کیلوبایت
28 صفحه
7000 تومان
0 فروش
7000 تومان – خرید

شباهت و تفاوت شیطانی


فهرست

عنوان                                                                                                                                                    صفحه

۱ترس در کودکان…………………………………………………………………………………………………………………………………………………. ۱

۲-ترس از تاریکی…………………………………………………………………………………………………………………………………………………. ۳

۳- استفاده بر تقویت کنندها……………………………………………………………………………………………………………………………….. ۳

۴-پاداش مخصوص………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ۴

۵-ترس کودکان…………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. ۴

۶-آیا ترس بی اساس به سطح ورشد کودک اثر دارد………………………………………………………………………………………….. ۵

۷- چگونگی بر خورد با ترس کودکان…………………………………………………………………………………………………………………. ۶

۸- مقابله با ترسهای بی اساس……………………………………………………………………………………………………………………………. ۷

۹- روشهای کسب آرامش…………………………………………………………………………………………………………………………………….. ۸

۱۰- بچه ها از چه چیزهایی می ترسند؟…………………………………………………………………………………………………………….. ۸

۱۱- هراس های شبانگاهی…………………………………………………………………………………………………………………………………… ۹

۱۲- با ترس مقابله کنید………………………………………………………………………………………………………………………………………. ۱۰

۱۳-کودک و ترس از هیولا و تاریکی ………………………………………………………………………………………………………………….. ۱۱

۱۴-بچه ای که از هیولا می ترسد………………………………………………………………………………………………………………………… ۱۱

۱۵-کودکی که از تاریکی می ترسد……………………………………………………………………………………………………………………… ۱۲

۱۶- خواب بد………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ۱۲

۱۷- ترس از شب………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. ۱۴

۱۸-کودک نگران…………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ۱۴

۱۹- ترس و اضطراب در کودکان………………………………………………………………………………………………………………………….. ۱۷

۲۰- چگونگی بوجود آمدن ترس در کودکان……………………………………………………………………………………………………… ۱۸

۲۱-ترس های مفید و ترس های مخرب……………………………………………………………………………………………………………… ۱۹

۲۲- روشهای ازمیان بردن ترس………………………………………………………………………………………………………………………….. ۲۰

۲۳- اضطراب و عوامل ایجاد کننده آن……………………………………………………………………………………………………………….. ۲۱

۲۴- وسائل دفاعی مقابله با اضطراب………………………………………………………………………………………………………………….. ۲۲

۲۵- عواملی که باعث اضطراب در دانش آموزان می شود……………………………………………………………. ۲۲

۲۶- اثرات نگرانی بر کودکان را می توان به عوامل زیر نسبت داد:…………………………………………………………………… ۲۲

۲۷- چرا کودکان از تاریکی می ترسند؟……………………………………………………………………………………………………………… ۲۳

۲۸- نتیجه گیری وخلاصه …………………………………………………………………………………………………………………………………… ۲۵

۲۹- منابع …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. ۲۷

 

ترس در کودکان

برخی کودکان هیچگاه بطور جدی معنای ترس را درک نمی کنند، اما بسیاری از آنها با مجموعه ای از تجربه های ترسناک در طول زندگی شان روبه رو می شوند. آنها از افراد غریبه، تاریکی، حیوانات، طوفان، توالت، مکانهای بسته، مرگ یا هر چیز جدید یا متفاوتی می ترسند. این گونه ترسها در برخی سنین یا دوره هایی خاص تشدید می شوند، مثلاً ترس از زلزله که در بعضی دوران زندگی کودک رخ می دهد، بیشتر ناشی از این است که کودک احساس می کند مبادا والدینش را از دست دهد، یا خودش بمیرد.

ترس از مرگ، یکی از ترسهای معمول در کودکان به شمار می رود و ممکن است به صورت اضطراب شدید از تنها ماندن، ناتوانی در به خواب رفتن، یا صحبت همیشگی درباره مرگ تظاهر پیدا کند. در ۵ یا ۶ سالگی، بیشتر کودکان سئوالاتی درباره مرگ می پرسند، اما از آنجا که مفهوم چرخه زندگی را به طور کامل درک نکرده اند، مرگ را مرتبط با پیری می دانند و خود را در خطر نمی بینند. در ۷ سالگی مشکوک می شوند که مرگ فقط به پیرمردان و پیرزنان اختصاص ندارد و برای آنها نیز محتمل است. در نتیجه این سن بیشتر سئوالاتشان درباره بیماری ها و عوارض آنها متمرکز می شود. بیشتر کودکان ۹ یا ۱۰ ساله انتظار دارند پاسخ سئوالات خود را به طور دقیق دریافت کنند. ما نباید واقعیت ها را از فرزندان مان مخفی کنیم؛ حتی واقعیت تلخی چون مرگ را بنابراین وقتی فرزند ۴ ساله شما می پرسد عمه وقتی مرد کجا رفت از پاسخهای پیچیده خودداری کنید. پاسخ شما می تواند براساس و اعتقادات مذهبی استوار باشد. برای نمونه می توانید از این پاسخ ساده استفاده کنید رفت به دنیای دیگه، پیش خدا از واژه های مناسب استفاده کنید از به کار بردن واژه هایی مانند کشته شدن یا مردن خودداری نکنید، زیرا کودک معنی آنها را درک می کند. روی زندگی تمرکز کنید. پس از آنکه به کودک اجازه دادی احساس خود را بیان کند و پاسخ سئوالاتش را بگیرد، روی زندگی و زنده بودن تمرکز کنید درباره روشهای سالم زندگی که موجب طول عمر می شود، بحث کنید. برای مثال، تغذیه صحیح، معاینات پزشکی مرتب، ورزش منظم و غیره. چرخه زندگی را برای کودک شرح دهید. بهترین راه برای افزایش آگاهی کودک درباره مرگ، درک زندگی است. اگر فرزندتان به سن مناسب رسیده است، اجازه دهید گیاهی را بکارد و مراحل مختلف حیات را مشاهده کند.

با کودکتان درباره بیماری های وخیم هم صحبت کنید: وقتی یکی از نزدیکان یا دوستان بیمار است، بزرگترها اغلب کودکان خود را در جریان وضعیت بیمار قرار نمی دهند و می کوشند در حضور آنها صحبت خاصی پیش نیاید، اما بهتر است با توجه به سن و شخصیت کودک تا حدی آنان را در جریان بگذارید. اجازه دهید کودک احساساتش را بیان کند. وقتی فرزند شما از بیماری یا مرگ شخصی خبردار می شود، احساسات زیادی بروز خواهد داد ممکن است احساس انکار، ناراحتی، ناامیدی، تقصیر یا ترس داشته باشد. بویژه ممکن است بترسد که مبادا چنین اتفاقی برای خودش یا کسانی که دوستشان دارد، رخ دهد. بگذارید درباره احساسش با شما گفتگو کند.

شما نیز به جای انکار احساساتش به او اطمینان دهید و از او حمایت کنید. درباره این که کودک را به مراسم تشییع جنازه یا تدفین ببرید، خودتان براساس سن و شخصیت کودک و موقعیت او تصمیم بگیرید. بسیاری از روان شناسان براین باورند که حضور توضیح دهید که سایر مردم در این مراسم چگونه عمل می کنند و او با چه صحنه هایی روبه رو خواهد شد در مراسم تدفین برای کودکان زیر ۵ تا ۶ سال و همین طور برای کودکان بزرگ تری که حساس هستند، مناسب نیست اگر کودک تمایل دارد که در این مراسم شرکت نکند، به خواست او احترام بگذارید و ناراحت نشوید. برنامه های این مراسم را برای کودک تشریح کنید.

 

ترس از تاریکی

تقریباً همه کودکان حداقل برای مدتی از تاریکی می ترسند. این ترس اغلب ۲ تا ۳ سالگی ظاهر می شود. ترس از تاریکی در میان کودکان متفاوت و در حال تغییر است. یک شب از هیولا و شب دیگر از دزد می ترسند. معمولاً اطمینان دادن به کودک (هرچند جزیی) مانع تشدید و مزمن شدن ترس می شود، اما گاهی ترس در کودک باقی می ماند، در این صورت پیشنهادهای زیر شما را در غلبه بر مشکل یاری خواهند داد. درباره ترس بحث کنید. هیچ گاه روی احساساتی مثل ترس، سرپوش نگذارید، بلکه به آن اعتراف کنید زیرا به نظر کودک واقعی می آید. به او اطمینان دهید چیزی برای ترسیدن وجود ندارد، اما احساسات او را به عنوان احمقانه یا بچگانه بودن مسخره نکنید. از کودک بپرسید در تاریکی از چه چیزی می ترسد؟ در یک اتاق تاریک کنار او بنشینید و بخواهید علت ترس خود را شرح دهد کودک را در برابر ترس مقاوم کنید: مجموعه ای از بازی ها می توانند کودک را به تاریکی عادت دهند. به برخی از این بازی ها توجه کنید. دنبال بازی، خودتان نقش راهنما را به عهده بگیرید و از کودک بخواهید شما را دنبال کند. بهتر است با دستتان او را راهنمایی کنید. ابتدا بازی را در روشنایی انجام دهید و فقط گاهی وارد تاریکی شوید، اما بتدریج مدت زمان بیشتری را در تاریکی بگذرانید. اگر کودک خواست جای خود را با او عوض کنید.

استفاده بر تقویت کنندها

هرگاه کودک را در غلبه بر ترسش موفق دیدید موفقیت او را تحسین کنید. یک جدول شجاعت طراحی کنید. منظور از شجاعت انجام وظیفه محودرباره نویسنده

milinoor 534 نوشته در بازار فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *