no-img
بازار فایل

طرح توجیهی پرواربندی بره | بازار فایل


بازار فایل

ادامه مطلب

طرح توجیهی پرواربندی بره
zip
2016-06-12
6000 تومان
0 فروش
6000 تومان – خرید

طرح توجیهی پرواربندی بره


مقدمه :

رشد بي رويه جمعيت در اكثر كشورهاي جهان مشكلات عديده اي را بوجود آورده كه به ناچار دولتمردان را به فكر چاره جويي وا داشته است . ولي از آنجا كه هيچ تصميم و اقدامي در اين امر و زمينه نتيجه آني و فوري را در بر نخواهد داشت ، بايستي بلا جبار جهت تغذيه جمعيت  رو به تزايد جهان و كشورمان به فكر چاره جويي بود . جمعيت جوان و در حال رشد در حال حاضر 4.5 ميليارد نفر مي باشد و با توجه به نرخ رشد جمعيت پيش بيني ميگردد اين جمعيت در قرن جاري از 6 ميليارد نفر تجاوز نمايد . اين اجتماع و جمعيت متاسفانه از پراكنش نا متعادلي برخوردار بوده و فقط  يك سوم اين جمعيت در كشور هاي پيشرفته مستقر ميباشند و از طرفي كشور هاي پيشرفته توليد هشتاد درصد پروتئين دامي جهان را دارا ميباشند . از اين نسبت ها در مييابيم بايستي فكري جدي در اين خصوص بر داشته شود تا اين نسبت معكوس غذا و جمعيت به يك تعادل نسبي برسد .در آينده ما ديگر جنگهاي نظامي را شاهد نخواهيم بود . بلكه جنگهاي آينده در خصوص غذا و تأمين مايحتاج مورد نياز هر جامعه خواهد بود و در اين ميان كشورهايي ميتوانند روي پاي خود بايستند كه از توليدات بالاي محصولات كشاورزي و دامي برخوردار باشند و بتوانند علاوه بر توليد غذاي مورد نياز كشور خود  ، زمينه صادرات اين مواد و فراورده ها را فراهم آورند .  يكي از راهكارهاي عملي جهت رفع اين نتيجه توجه جدي به امر دامپروري و از جمله تأ مين گوشت در جامعه مي باشد .

 كه از اهميت ويژه اي برخوردار است . زماني كه در كشور بحران كمبود گوشت مطرح مي گردد و اين موضوع نمايان تر و روشن تر جلوه گر خواهد شد .  بطور كلي در گذشته و حال مواد غذايي پروتئيني حيواني نقش بسيار بالاي خود را در معرض عموم قرار داده و در جوامعي كه از مقدار متنابهي مواد پروتئيني حيواني استفاده نموده اند هوش ، استعداد ، و بروز آن به وضوح از اختلاف بالاتري برخوردار بوده است .

امروز در كشور ما ، عليرغم واردات مواد غذايي ، مصرف سرانه پروتئين دامي داراي متوسط 19 گرم در روز مي باشد و اين در حالي است كه متوسط مصرف سرانه اين ماده غذايي 24 گرم در روز بايد باشد و در كشور هاي پيشرفته و توسعه يافته ميانگين سرانه 57.3 گرم در روز ميباشد.

 (از FAO نقل شده است ) .

بر اساس استاندارد هاي جهاني مصرف ساليانه گوشت قرمز سرانه  35.5 كيلو گرم بايستي باشد و در كشور ما اين رغم حدود 20 كيلو گرم در سال است و كاهش جدي را از توصيه هاي كارشناسان تغذيه اي جهان نشان مي دهد . پس با توجه به اين كاهش ها جا دارد در اين خصوص سرمايه گذاري انجام پذيرد تا انشاالله در آينده نه چندان دور شاهد قطع وابستگي و حتي صادرات در اين زمينه باشيمدرباره نویسنده

مدیر سایت بازار فایل

مدیر 10 نوشته در بازار فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *