no-img
بازار فایل

فصول اول و دوم و پرسشنامه پایان نامه بررسی تاثیر اوقات فراغت خودکار امدی بر میزان استرس امتحان | بازار فایل


بازار فایل

ادامه مطلب

DOC
فصول اول و دوم و پرسشنامه پایان نامه بررسی تاثیر اوقات فراغت خودکار امدی بر میزان استرس امتحان
doc
2017-04-27
3 مگابایت
42 صفحه
5000 تومان
0 فروش
5000 تومان – خرید

فصول اول و دوم و پرسشنامه پایان نامه بررسی تاثیر اوقات فراغت خودکار امدی بر میزان استرس امتحان


فصل اول.. ۲

« مقدمه ». ۲

۱-۱ : پیشگفتار. ۲

عوامل مخرب زمان.. ۴

۲-۱: بیان مساله. ۹

۳-۱: اهمیت و ضرورت تحقیق.. ۱۲

۴-۱: اهداف تحقیق.. ۱۳

۵-۱: فرضیه های تحقیق : ۱۳

۶-۱: تعاریف تحقیق : ۱۴

فصل دوم. ۲۵

« مطالعات پیشین ». ۲۵

۱-۲ : مقدمه. ۲۵

پیوست.. ۳۵

« پرسشنامه ». ۳۵

فصل اول

« مقدمه »

 

۱-۱ : پیشگفتار

زمان از جمله نعمتهای گرانبهایی است که نیازمند برنامه ریزی دقیق می‌باشد. این امر ملاحظاتی را می‌طلبد و افرادی که قصد دارند وقت خود را برای انجام امور متنوع زندگی سازماندهی کنند، باید به چند نکته اساسی توجه نمایند:

۱. توجه به مفهوم فراطلایی زمان

۲. از بین بردن عوامل مخرب زمان

۳. تقسیم بندی و تفکیک زمان

۴. هدف گذاری امور زندگی

۵. سازماندهی فعالیتها و برنامه‌های زندگی

۶. عزم و اراده برای اجرای برنامه‌ها

اوقات فراغت، فرصتی است که به فرد امکان می دهد تا هنگامی که از کار، اجتماعات یا تعهدات خانوادگی نسبتاً آزاد است، یک فعالیت ذهنی، تفریحی یا سرگرم کننده مطابق با سلیقه خود فراهم کند. نکته حائز اهمیت اینکه ، هر یک از موارد فوق ، مکمل مورد قبلی بوده و توجه به یک مرحله و غافل ماندن از مراحل بعدی ، نمی‌تواند فرد را به موفقیت در عرصه‌های زندگی برساند. بنابراین ضروری است که تمامی مراحل گفته شده به صورت سلسله مراتب به اجرا درآید تا نتیجه نهایی و مطلوب حاصل گردد. برای هر فردی در همه عرصه‌های زندگی وقت ارزشی فراطلایی دارد. ارزش گذاردن بر ثانیه‌های زندگی ، زیربنایی‌ترین قدم در راه کنترل و مدیریت زمان به شمار می‌آید و این به معنای حساسیت داشتن به زمان است. برای مشخص شدن این موضوع که ارزش وقت ، توسط شما درک می‌شود یا نه، به این سوال پاسخ دهید که آیا برای وقت و زمان خود واقعا ارزش قائل هستید یا نه؟ و دلایل آنرا برای خود مشخص کنید.

برای پاسخ دهی به این سوال ، لازم نیست ایده‌آل پروری کنید، بلکه واقعیتهای روزانه را که با آنها مواجهید، در نظر بگیرید و یادداشت کنید تا به یک خودشناسی اولیه نائل شوید. نکته اینکه قبل از وارد شدن به حیطه برنامه ریزی امور زندگی ، ابتدا باید خصوصیات وقت و زمان را بشناسید که در این راستا می‌توان گفت وقت یک پدیده شخصی است و تنها شما مصرف کننده آن به شمار می‌آئید، بنابراین هیچ کس نمی‌تواند به جای فرد دیگری از وقت او استفاده کند. از طرف دیگر ، وقت قرض دادنی و ذخیره کردنی نیست و افراد بطور یکسان از آن بهره‌مند هستند. بنابراین تنها راه برخورد با وقت ، استفاده درست از آن است. روی هم رفته می‌توان گفت که وقت غیر قابل تغییر است، لذا نه طولانی می‌شود و نه کوتاه.

عوامل مخرب زمان

وقت با سه نوع از عوامل مخرب روبروست که در این میان ، عادتهای غلط فرد ، مهمترین عامل مخرب زمان به شمار می‌آید. تجربه نشان داده است که با کنترل چند نوع از عوامل مخرب ، می‌توان سایر آفتها را نیز محدود کرد. برای شناسایی عوامل تخریبی زمان ، بایستی به بررسی و مطالعه منشها و روشهای خود پرداخت و آفات موجود را شناسایی کرد.

همزمان با آغاز فصل امتحانات، بسیاری از دانش آموزان، با احساس ناخوشایندی مواجه می شوند که با نشانه هایی چون تنش، وحشت و دلهره همراه است. این حالت در برخی افراد با لرزش در صدا، تعریق، تپش قلب، تنگی و کوتاهی نفس، لکنت زبان و خشکی دهان شروع می شود و بسته به میزان پیشرفت آن به ناراحتی های گوارشی، حالت تهوع و گاه کاهش سیستم دفاعی بدن می انجامد. این حالات نمدرباره نویسنده

milinoor 534 نوشته در بازار فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *