no-img
بازار فایل

قسمت های مختلف کارخانه نقشین یزد | بازار فایل


بازار فایل

ادامه مطلب

DOC
قسمت های مختلف کارخانه نقشین یزد
doc
2017-04-27
877 کیلوبایت
101 صفحه
7000 تومان
0 فروش
7000 تومان – خرید

قسمت های مختلف کارخانه نقشین یزد


چکیده:

در گزارش این کارآموزی سعی شده است تا قسمتهای مختلف کارخانه نقشین یزد مورد بحث و تجربه قرار گیرد و همچنین این کوشش به عمل آمده است تا از ابتدای تولید تا انتهای تولید محصول این کارخانه با معرفی قسمتهای مختلف، نحوه تولید و مشخصات مربوط به دستگاه و چگونگی عملکرد آنها و نهایتاً مراحل بسته بندی بخوبی شناسانده شود. در فصل های مجزاء در حد امکان این مطالب را جمع آوری کرده تا شما نیز یک دید اجمالی بر این فعالیتها داشته و از چگونگی بکارگیری صنعتهای مختلف بخصوص صنعت چاپ در این مکان اطلاع یابید در فصل های اول تا پنجم این مجموعه گزارش تئوری کارخانه نقشین یزد می باشد در فصل پنجم گزارش عملی و نمونه های مختلف تولید کارخانه به تحریر آمده. ضمناً نمونه هایی از فعالیتهای این کارخانه ضمیمه این گزارش گردیده تا این محصولات به صورت واضحتری برای خوانندگان قابل لمس و رؤیت باشد.

 

 

فهرست مطالب

عنوانصفحه
مقدمه۱
فصل اول: ماشین آلات۹
پالت کنی۹
رول کنی۹
پرز سوزی و آهارگیری۱۰
مشخصات فنی دستگاه پرزسوزی و آهارگیری۱۶
مرسریزاسیون۱۷
ماشین هاسپل۱۸
ماشین ژیگر۲۳
دستگاه جت رنگرزی۳۲
ماشین استیمر۳۸
طرز کار دستگاه استیمر۴۰
ماشین استنتر۴۲
فصل دوم:۵۴
شرح قسمتها و تأثیر عملیات مختلف انجام شده بر روی پارچه جهت آماده سازی۵۴
پرز سوزی۵۹
آهارگیری۶۰
شستشو۶۱
تاریخچه مرسریزاسیون۶۵
پخت و سفیدگری۶۶
رنگ سازی۶۹
رنگرزی۷۰
خشک کن۷۷
عریض کردن پارچه و افزدون مواد تکمیلی به پارچه۷۸
تاریخ چاپ۷۹
چاپ۸۰
روشهای عملی چاپ۸۱
عملیات چاپ۸۱
بخار دادن۸۲
غلظت دهنده ها۸۳
معرفی مواد کمکی در چاپ۸۵
روش ساخت شابلون۸۶
شابلون سازی روتاری۸۶
آماده سازی شابلون روتاری۸۶
فصل سوم۹۸
کنترل کیفیت۹۸
بسته بندی۹۸
انبار۹۸
منابع و مأخذ۱۰۰

 

 

 


مقدمه:

یکی از صنایع مهم کشور که از اهمیت ویژه ای برخوردار است صنعت نساجی است لزوم استفاده از پوشاک و البسه و انواع منسوجاتی که در صنایع مختلف کاربرد دارد و بر همگان روشن است. با توجه به افزایش جمعیت و افزایش سلیقه ها و تنوع طلبی مردم و نیز توسعه صنایع مختلف که به نحوی از فرآورده های صنعت نساجی استفاده می کنند، باعث افزایش کمی و کیفی فرآورده های نساجی شده و تحقیق و مطالعه در این زمینه و تربیت نیروی انسانی کارآزموده و متخصص در این زمینه کاملاً ضروری است. ایجاد زمینه های مطالعه و تحقیق و تهیه محصولات نساجی بر طبق یکسری قواعد و اصول علمی و کاربردی مستلزم تلاش و پی گیری در این زمینه می باشد.

یکی از عملیات مهمی که بر کیفیت کالای نساجی اثر بسیاری دارد عمل تکمیلی است که بر روی پارچه انجام می شود، امروزه کمپانیها و کارخانجات نساجی چه در داخل کشور و چه در خارج کشور که به عملیات تکمیلی اهمیت بیشتری می دهند و مطالعات زیادی در این زمینه انجام داده اند و شرایط بهینه تکمیلی را بر فرآورده های نساجی خود انجام داده­اند، موفقیت بیشتری در زمینه تولید دارند و محصولات آنان در بین مصرف کنندگان که از محبوبیت ویژه ای برخوردار است به طور کلی عملیات تکمیلی به مجموعه عملیاتی گفته می شود که بر روی پارچه خام تولید شده در قسمت بافندگی انجام می شود تا یک کالای قابل استفاده برای مصرف کننده باشد و این عملیات عمدتاً شامل رنگرزی، چاپ، ضد چروک کردن، نرم کردن، ضد آب کردن، ضد الکتریسیته کردن و ….. می باشد.

در این گزارش کارآموزی سعی شده است کلیه عملیات تکمیلی که بر روی پارچه خام پنبه ۱۰۰% ویسکوز ۱۰۰% و مخلوط پلی استر و ویسکوز – پلی استر انجام می شود تا کیفیت پارچه ها افزایش یاید و پارچه قابل استفاده برای مصرف کننده شود ذکر گردد

 

 

 

 موضوعات :
,

درباره نویسنده

milinoor 534 نوشته در بازار فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *