no-img
بازار فایل

ویژگیهای ورزش بانوان | بازار فایل


بازار فایل

ادامه مطلب

DOC
ویژگیهای ورزش بانوان
doc
2017-04-27
56 کیلوبایت
20 صفحه
7000 تومان
0 فروش
7000 تومان – خرید

ویژگیهای ورزش بانوان


ویژگیهای ورزش بانوان. ۱

تأثیرات مثبت ورزش در دوران قاعدگی. ۳

فواید ورزش در دوران حاملگی. ۴

فواید انجام فعالیت ورزشی در دوران بارداری : ۵

تفاوت فیزیولوژیک بین زنان و مردان ورزشکار : ۸

سودمندی ورزش در بانوان : ۸

موارد منع ورزش در بانوان : ۹

فواید فعالیت بدنی و ورزش در یک زن باردار : ۱۱

انجام تمرینات منظم بدنی در طی بارداری : ۱۱

تغذیه بانوان ورزشکار. ۱۴

پوکی استخوان: ۱۸

منبع : ۲۰

ویژگیهای ورزش بانوان

 
اولین سئوالی که در ذهن مطرح می شود این است که آیا بین مردان و زنان تفاوتهای جسمی که در ورزش کردن تأثیر بگذارد وجود دارد یا خیر ؟ باید بگویم بله ، در بسیاری از موارد تفاوتهایی وجود دارد که برخی از آنها به نفع خانمها بوده و باعث می شود آنها در برخی ورزشها موفق تر از آقایان باشند . به طور مثال : توانایی زنان در سرعت بخشی به دویدن بیشتر از مردان است و از آنجائیکه میزان چربی بدن آنها نیز از آقایان بیشتر است و به عنوان منبع انرژی عمل می کند ، خانمها در دوهای با مسافت طولانی از آقایان موفق ترند . از طرفی خانمها در دماهای بالا قابلیت عرق ریزی بیشتری دارند و این سبب تحمل بیشتر آنان در ورزش در هوای گرم می شود و بدلیل لایه ضخیم تر چربی تحملشان در هوای سرد نیز بیشتر است . البته قدرت عضلانی خانمها ۳۰٪ کمتر از آقایان است و مردان دارای استخوانهای بلند و متراکم تری هستند . در نتیجه در ضربه زدن مانند ضربات پا نیروی بیشتری وارد می کنند . از طرفی خانمها بدلیل اینکه پاهای کوتاهتری دارند در فعالیتهای تعادلی پایداری بیشتری از خود نشان می دهند . در هر صورت این تفاوتهای جسمی هیچگاه سبب ممنوعیت ورزش خاص برای خانمها نشده است .

در گذشته تصور می کردند خانمها بدلیل گذراندن مراحلی خاص مانند عادت ماهیانه ، حاملگی ، یائسگی و … نباید ورزش سنگین انجام دهند در صورتیکه در حال حاضر این عقاید منسوخ شده اند و حتی در این مراحل نیز ورزش برای بانوان بسیار مفید است که در ذیل به آن می پردازیم .

تمرینات منظم ورزش دارای فواید مشابهی در زنان و مردان است یعنی کاهش فشار خون ، پائین آوردن تعداد ضربان قلب و کاهش درصد چربی بدن که تمامی این موارد به پیشدرباره نویسنده

milinoor 534 نوشته در بازار فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *