no-img
بازار فایل

پته دوزی از صنایع دستی استان کرمان + تصاویر | بازار فایل


بازار فایل

ادامه مطلب

DOC
پته دوزی از صنایع دستی استان کرمان + تصاویر
doc
2017-04-27
2.86مگابایت
تعداد صفحه:35
7000 تومان
1 فروش
7000 تومان – خرید

پته دوزی از صنایع دستی استان کرمان + تصاویر


پته دوزی از صنایع دستی استان کرمان. ۱

چکیده ۹

مقدمه. ۱۰

استان کرمان. ۱۱

موقعیت جغرافیایی استان کرمان. ۱۱

صنایع دستی. ۱۲

قالیبافی: ۱۲

قالیچه های افشار: ۱۳

گلیم شیریکی پیچ: ۱۴

پته دوزی: ۱۴

عریض بافی: ۱۵

ساخت فرآورده های مسی تزئینی: ۱۵

شهرستانها: ۱۵

بناهای یادبود مذهبی: ۱۶

جاذبه های طبیعی: ۱۶

فرهنگ و هنر: ۱۶

پته دوزی یا سلسله دوزی یا فطه دوزی.. ۱۷

رودوزی.. ۱۹

پته دوزی کرمان. ۱۹

مواد اولیه در این نوع رودوزی: ۲۱

تاریخچه پته. ۲۳

نقوش پته دوزی: ۲۴

طرح های پته را می توان به دو گروه تقسیم کرد : ۲۹

معرفی انواع پته. ۳۰

طرز تهیه: ۳۲

منابع و مآخذ ۳۸

 

چکیده

اگر بخواهم خلاصه کار را تشریح کنم باید بگویم مجموعه حاضر جهت معرفی یکی از صنایع دستی مهم استان کرمان به نام پته دوزی تنظیم شده است که مطالعه آن نکاتی در مورد تهیه پته و نقوش تزئینی مورد استفاده در این صنعت را به خواننده ارائه می دهد. هدف از انجام این پروژه آشنایی با نقوش تزئینی و اصیل ایرانی است که به جزئیاتی از قبیل وجه تسمیه پته، قدیمی ترین نوع پته دوخته شده، نقوش تزئینی آن مواد کمکی و طرز درست کردن این محصول و غیره اشاره دارد باشد که این صنعت مانند گذشته رونق چشمگیر داشته باشد و نقوش به کار رفته در این اثر در لباسهای مدرن و زندگی های امروزی جایگاه خود را دوباره پیدا کند.


مقدمه

«هرکس تاریخ کرمان را به درستی بخواند، مانند آن است که تاریخ همه ی جهان را خوانده باشد».

کرمان بدرستی گنجینه ی تاریخ و هنر است و از هر دوره و زمانی بناهایی و هنرهایی به یادگار دارد که هر یک از داستانهایی بس شنیدنی حکایت می کنند. پهناورترین استان ایران در ادوار مختلف تاریخ، پذیرای انبوه اتفاقات دیدنی و شنیدنی، افتخار آمیز و ذلت بار، شادی آفرین و غم بار بوده و علی رغم ناملایمات بسیاری که از روزگاران دور و نزدیک دیده، مغرور و پر افتخار همچنان خودنمایی می کند و منتظر زمانی است که جایگاه شایسته خود را بازیابد. کرمان با توجه به توانایی های فراوان طبیعی و تاریخی و هنری می‌تواند مقصد انواع گردشگری و توریست واقع شود. کرمان و کرمانی از دیرباز به هنرمندی شهره بوده. این گفته را با دیدن صنایع و آثار دستی تولید شده در استان درخواهید یافت که در ادامه این مجموعه کوچک با یکی از مهمترین و معروفترین آثار دستی تهیه شده در استان آشنا خواهید شد.


استان کرمان

موقعیت جغرافیایی استان کرمان

استان کرمان در جنوب شرقی ایران واقع شده و از شمال با استان‌های خراسان و یزد، از جنوب با استان هرمزگان، از شرق با سیستان و بلوچستان و از غرب با استان فارس همسایه است. مساحت این استان در حدود ۱۷۵۰۶۹ کیلومتر مربع می‌باشد. استان کرمان پس از استان خراسان دومین استان پهناور کشور می‌باشد و در حدود ۱۱ درصد از خاک ایران را در بر گرفته است. این استان یکی از مرتفع ترین استانهای کشور و شهرستان بافت آن با ۲۲۵۰ متر ارتفاع از سطح دریا مرتفع ترین شهرستان استان می‌باشد. ارتفاعات این استان از رشته کوه‌های مرکزی ایران چین خوردگی‌های آتشفشانی آذربایجان شروع می‌شود و تا بلوچستانموضوعات :

درباره نویسنده

milinoor 534 نوشته در بازار فایل دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *